Statau namą pats

Statybininkas Tomas sako, kad yra tikrai didelis skirtumas, ar stataisi namą pats būdamas statybininkas, ar būdamas užsakovas, ar tiesiog pirkdamas jau pastatytą namą. Elementariai skiriasi viskas: fasadinių medžiagų kaina, pats darbas, visos medžiagos, net pamatai. Tiesiog visiškai viskas. Tai čia reikia turėti omenyje tokius dalykus“, – pradeda pasakoti Tomas. Bet mes prašome jo pradėti nuo pradžių ir papasakoti plačiau.

Visada turėjo svajonę

Ko reikia geram namui?Tomas sako, kad visada turėjo svajonę. „Vien kai žiūrėdavau į baltus naujus namų fasadus, žinodavau, kad ir aš vieną dieną statysiu savo namą. Šiaip gyvenime labai daug kas priklauso nuo to, su kokiais žmonėmis susidedi. Tik nedaug yra žmonių, kurie visada atkakliai siektų savo svajonių, nekreipdami dėmesio į aplinką. Dauguma žmonių vis tiek kažkaip pasiduoda tai bendrai įtakai. Aš irgi pasidaviau. Turbūt todėl ir namą statausi taip vėlai. Juk galėjau jau nuo jaunų dienų tą svajonę pildyt. Bet pirmoje santuokoje gyvenau kažkaip prispaustas, žmona niekada netikėjo manimi, netikėjo, kad išvis kažką sugebu. Taigi, ir ta mano svajonė buvo nurašyta kaip vaikiška nesąmonė. Kai su ja išsiskyriau, radau žmogų, kuris mane labai palaikė ir iki dabar palaiko. Ir aš ją palaikau. Todėl ir namas dabar auga kaip patręštas. Jau greitai prieisiu prie fasado apdailos, taigi, per gana trumpą laiką padariau nemažai“, – sako vyras.

Geras hobis yra darbas

Tomui didžiausias paradoksas yra tas, kad jis pats dirba statybininku ir taip ilgai nesiryžo pradėti statyti būtent sau namo. „Juk beveik visada mes kažkaip stengiamės kitiems įtikti, stengiamės ne tik dėl savęs. Taip ir aš kitiems stačiau tokius namus, kokių pats visada norėjau. O sau taip ir nepradėdavau. Tai tikrai liūdnas paradoksas, kad batsiuvys visada lieka be batų“, – sako Tomas.

Kelis kartus pigiau

Vyras pripažįsta, kad kainos tikrai mažesnės, kai gerai išmanai toje rinkoje. Statybų meistras tikina, kad toks žmogus kaip jis gali pasistatyti namą turbūt pigiausiai kaip įmanoma. Visų pirma, tada, kai pats dirbi tam tikroje srityje, tada gerai žinai, kokią medžiagą reikia pasirinkti. Tokią ir pasirenki, ir ji būna tikrai ir gera, ir pigi. Visų antra, visur turi pažinčių, todėl visur, kur tik įmanoma, gauni nuolaidas. Ir galiausiai – hobis virsta darbu, darbas hobiu, ir tu visą laiką mielu noru nemokamai darai sau remontą.

Skelbta Produktai Pažymėti: , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.