Namo statymo eiga

NamaiAr jums rūpės karkasiniu namu statyba, ar kitokiu, vis tiek nuo kažko pradėti reikės. Statyti namą – tai gali būti kai kurių žmonių svarbiausia gyvenime užduotis. Negali namas taip imti ir atsirasti iš nežinia kur. Turi būti pastatytas, o kad būtų pastatytas, reikia eiti nuosekliu keliu. Tad ar statysite karkasinį namą, ar medinį, ar kitokį – vis tiek reikės jums šito plano. Pasinaudokite ir pastatyti namą bus lengviau, gal net pigiau. Tiesiog – nedarykite šitų klaidų, kurias kiti padaro, o paskui gailisi.

Sklypo pirkimas, apgalvojant namą

Tai yra viena lemtinga klaida, kai žmonės ima planuoti savo namo statybas ir kainas tik tada, kai jau nusiperka sklypą. Dideles užduotis skaidyti į mažesnes ir tokiu būdu surasti geriausią sprendimą galima. Toks planavimas ir veiksmų planas yra geras pasirinkimas. Vet vis tiek – norint, kad tas planas pasitvirtintų, reikia ne tik etapas po etapo kabintis į viską, bet ir prieš tai užmesti akį į kitų etapų planavimą. Taigi, jeigu žmogus planuoja statyti namą, ir tą savo statybą skaičiuoti ir dėliotis ima tik jau nusipirkęs sklypą, gali paaiškėti, kad statybai pinigų neliko. Tada stovi sklypai apleisti. Arba, atsiranda namo karkasas, ir lieka toks pilkas vaiduoklis neužbaigtas. Iškart būtina pradėti planuoti namo statybą ir tą reguliariai daryti – pažiūrėti, kokį sklypą perkate, kiek statybos kainuos. Tada iškart bus aišku, kam kiek pinigųliks. O tai jeigu nusipirksite kur sklypą Žvėryne už visus pinigus, malkinėje juk negyvensite. Už kažką ir namą reikės pastatyti.

Skaičiuoti pačiam, o ne klausti kaimyno

Nors ir smagiau klausytis istorijų, kaip tas ar anas sumokėjo prieš kelis metus už namo statybas kažkokią sumą, kurią pats visai sukrapštytumėte, bet išties kiekvienam namui reikia atskirai skaičiuoti sąmatą. Gal kaimynas prieš tris, o gal net prieš penkis metus namą statė – tais laikas buvo viskas pigiau. O gal jam kas nors padėjo, gal kažkurių dalių nereikėjo daryti, galiausiai, statybos kainos kaime ir mieste skiriasi. O ir namo tipas viską nulemia, tad, jeigu norite neapsigauti su namo statyba – statykite namą taip, kad iškart būtų aišku, kas kiek kainuos. Susisiekite su statybų bendrovėmis, pateikite pasiūlymą – jums turės atsiųsti preliminarias kainas. Paskaičiuokite, kiek kainuos medžiagos, kur jas pirksite. Įvertinkite viską skaičiuodami patys, nes pasitikėdami kitais galite suklysti.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.