Kaip apsaugoti namus, kai esate išvykę

Niekas nenorėtų grįžti iš kelionės namo ir pamatyti, kad po namus landžiojo vagys, kuitėsi daiktuose, paėmė kažką vertingo. Tam, kad užtikrinti namų saugumui, padėti gali ir apsaugos tarnyba, ir įvairios savisaugos priemonės. Žinoma, jeigu vien pasitikėti savimi neatrodo pakankama, tuomet objektų saugojimas ir signalizacijos įrengimas gali būti geriausias pasirinkimas, ieškant būdų užtikrinti namų saugą. Štai žingsniai, kurie padės apsaugoti namus.

Instaliuokite signalizaciją

SaugaStandartinė signalizacija reaguoja į judesius. Ji būna tvirtinama prie durų, langų, visų ertmių, per kurias galima patekti į namą. Taip pat gali būti ir lazeriniai judesio detektoriai. Įsivaizduokite tam tikrų lazerių tinklą, krentantį kambaryje. Nėra kur kojos pastatyti – visur lazeriai, be to, jūsų jų nematote. Per filmus kartais rodo, kaip vagys meta dūminę „šaškę“ į banką, kad matytų, kur krenta lazeriai, ir juos perlipa. Tačiau išties jie būna taip tankiai sukritę, kad per juos pereiti yra neįmanoma. Kažkam prilietus lazerį arba judesio detektoriui užfiksavus, kad darinėjamos durys ar kažkas panašaus, tuojau pat suskamba signalizacija ir reaguoja saugos tarnyba. Tuomet ji skambina savininkui, jeigu jis sako, kad nežino, kas vaikšto name, yra važiuojama patikrinti. Jeigu šeimininkui nepavyksta priskambinti, taip pat saugos tarnyba važiuoja, gali važiuoti ir iškart su policija.

Pasikeiskite senas duris

Kartais stebina, kad žmonės gyvena kone už popierinių durų. Tačiau taip tikrai būna, ir per tokias duris yra labai lengva patekti į vidų, jas „išlaužti“ galima kone su plaukų sagučiu. Visada geriau turėti šarvuotas duris, už kurių jausitės saugiai. Jeigu vis dar gyvenate už tokių paprastų ir tikrai ne itin saugančių durų – metas jas pakeisti kitomis. Drauge reikėtų sumontuoti ir tikrai gerus užtaktus. Ipuvusi durų stakta, iškleręs užraktas taip pat gali leisti įeiti vos su žirklėmis paklibinus staktą.

Laikykite brangius daiktus seife

Jeigu vis tiek bijote, pamąstykite, ką labiausiai saugote tuose namuose. Įsigykite seifą, jį įmontuokite tokioje vietoje, kur vagys iškart nerastų. Aišku, vagys yra vagys ir jie moka ieškoti. Seifo jie niekaip neatidarys, bet jūs galite jį pasistengti įmontuoti taip, kad jo nepavyktų niekaip iškrapštyti – pavyzdžiui, įmūrinti į sieną. Vagys vis tiek turi ribotą laiką ir jie tiesiog negalė sau leisti vargintis lupdami seifą iš sienos ir dar jį paskui išsinešdami, kai net nėra aišku, ar tame seife yra vertingų daiktų.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.