Individualiai dirbančiųjų buhalterinės klaidos

Didžiuosiuose miestuose vis daugiau žmonių dirba kaip laisvai samdomi, turėdami individualios veiklos pažymas. Dėl to ir, pavyzdžiui, buhalterinė apskaita Klaipėdoje kartais yra vietinių atliekama tiesiog pačių, skaičiuojant savo finansus. Tačiau pradedantiesiems visada vertėtų pasikonsultuoti su profesionaliais buhalteriais, tai padės išvengti daugybės klaidų. Štai kokių jų reikėtų vengti.

Nepasikonsultavote su profesionalais

Daugumos vėliau nurodomų klaidų iš esmės būtų galima iš dalies arba apskritai išvengti, jeigu laiku būtų pasikonsultuojama su profesionalais buhalteriais. Juk savarankiškai dirbantis žmogus nebūtinai specializuojasi skaičiavimų, buhalterijos srity. Gal jis dirba su žemės ūkiu, gal su menu, su kitais dalykais, kur buhalterija tikrai nėra gerai išmanoma sritis. Kam rizikuoti prisidaryti klaidų ir vėliau mokėti baudas, jeigu iškart galima viską sutvarkyti tinkamai.

Nesupratote laisvosios profesijos koncepto

Efektyvi buhalterijaViena iš klaidų, kurias padaro individualiai registruojantys savo veiklą žmonės, tai nesupranta, kas yra laisvoji profesija ir pasirenka ne tą mokesčių planą. Tačiau ir patys valdininkai pripažįsta, kad riba yra tikrai slidi, sunku suprasti, kaip kas yra. Taigi, gali būti, kad veikla gali būti priskirta ir tam, ir tam, tad neaišku, kokio dydžio PVM mokėti – 5 ar 15 proc. Visgi, žadama, kad ateityje neliks išvis tokio „laisvosios profesijos“ bruožo, o apmokestinimas vyks pagal tai, kokios yra uždirbamos pajamos.

Blogai numeravote sąskaitas arba kvitus

Paprasta, bet svarbi klaida – nevykdomas tikslus kvitų ir sąskaitų numeravimas. Pagrindinis numeravimo tikslas – kad matytųsi eiliškumas, kada po ko buvo kokia sąskaita ar kvitas. Taigi, sąskaitas ir kvitus reikia numeruoti kasmet per naują didėjančia tvarka.

Neišrašėte sąskaitų arba kvitų

Dar vienas blogas dalykas – jeigu pinigus imate apskritai be sąskaitos ir be kvito. Mat čia labai svarbu, kad būtų sumokama viskas tiksliai taip kaip turi būti, ir turėtumėte tą liudijančius dokumentus. Jeigu kada bus mokesčių patikrinimas, o galbūt norėsite gauti paskolą banke, reikės pagrįsti pajamas – tą pagrindžia oficialūs dokumentai. Sąskaitos ir kvitai.

Nevedėte žurnalo

Nors tai ir yra gana atgyvenusi buhalterinės apskaitos priemonė, tačiau reikėtų vesti specialų žurnalą, kuriame atsispindėtų užsakymai, gautos sumos ir visa kita, kas leidžia matyti jūsų pajamas bei išlaidas. Tai popierinė didelė knyga, kurią galima įsigyti kanceliarinių prekių parduotuvėse.

Blogai deklaravote pajamas

Turėdami tiksliai vedamą žurnalą, pajamas deklaruosite ir mokesčius sumokėsite turbūt teisingai. Tačiau vis tiek reikėtų turėti omeny, kad tai laikas, kada yra labai svarbus kiekvienas dalykas ir tą darbą atlikti itin atsakingai, o gal net konsultuojantis su profesionaliais buhalteriais.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.