Kieto kuro katilai ir jų pasirinkimas

Katilas kietam kuruiŠilti ir jaukūs namai mūsų klimato zonoje neįsivaizduojami be šildymo. Tam dažniausiai naudojami kieto kuro katilai. Jie gali būti kūrenami malkomis ar anglimis, medžio granulėmis ar briketais, durpėmis ar kitomis alternatyviomis kuro rūšimis.

Kieto kuro katilas gali būti tiesioginio degimo arba dujų generacinis. Šios dvi kategorijos gali būti dar papildomai suskirstytos. Pavyzdžiui, tiesioginio degimo kieto kuro katilas gali būti skirstomas į viršutinio arba apatinio degimo katilus. Verta žinoti, kad apatinio degimo katilas turės mažesnį naudingumo koeficientą. Jei gali prarasti net iki pusės visos išskiriamos energijos. Be to, kadangi neįmanoma sukontroliuoti degimo proceso, tai teks daugiau laiko skirti kuro papildymui. Tai ekonomiškai nenaudinga nei laiko atžvilgiu, nei finansų atžvilgiu, nei ekonomiškumo atžvilgiu. Visai kitoks degimo principas sukurtas viršutinio degimo katiluose. Juose kuras dega ne visas iškart. Dega tik viršutinė jo dalis, dėl to tokie katilai ir pavadinti viršutinio degimo. Viršuje esantis kuras dega 15–20 cm. Oro skirstymas į pakuras tieks išeinančių dūmų pašildytą orą. Sudegus pakuros sluoksniui degimas bus nukreiptas į žemiau esantį sluoksnį. Tokiu būdu užtikrinamas ilgesnis degimo laikas. Priklausomai nuo modelio ir gamintojo viršutinio degimo katilas pakrovą degins nuo 6 iki 24 valandų. Kaip jau numanote tokio katilo naudingumo koeficientas turi būti pakankamai didelis. Taip ir yra. Jis yra didesnis, nei 80 procentų.

Verta paminėti ir tai, kad kieto kuro katilai populiarūs ne tik tuomet, kai yra viršutinis ar apatinis degimo principas, bet ir dujų generacinis. Jis degins kurą su oro trūkumu. Tokio degimo proceso metu susidarys degių dujų. Kitoje kameroje bus paduodamas oro kiekis. Verta pasakyti patį svarbiausią šių populiarėjančių katilų privalumą – naudingumo koeficientas viršija 90 procentų. Tiesa, jiems reikia atidžiai parinkti kurą. Taigi, tinkama tik labai gerai išdžiovinta mediena ar medžio briketai. Priešingu atveju naudingumo koeficientas krenta žemyn. Labai svarbu ne tik išsirinkti tinkamą katilo rūšį, bet ir surasti specialistus, kurie tinkamai jį pastatys. Šiuos darbus turi atlikti gerai šį darbą išmanantys žmonės. Jie turi užtikrinti saugumą bei tinkamą eksploataciją.

Kiekvienas atvejis, kuomet reikia pasirinkti tinkamą kieto kuro katilą, yra individualus. Reikia įvertinti lūkesčius, finansines galimybes bei poreikius. Tuomet galima pasirinkti tinkamą katilą, kuris tarnaus ne vienerius metus ir atliks savo funkciją taip, kaip jam ir priklauso.

Skelbta Produktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.