Kokybiškas, aštrus ir patogus virtuvės peilis – kiekvieno virtuvės šefo svajonė. Tinkamai parinktas peilis palengvina kasdienę maisto ruošą ir sumažina nelaimingų atsitikimų riziką. Tiesa, itin didelė peilių pasiūla apsunkina pasirinkimą. Kad būtumėte tikri gaminio kokybe, rinkitės patikimą ir rinkoje vertinamą pardavėją. Apsilankykite http://peiliai.lt svetainėje ir išsirinkite visus jūsų lūkesčius atitinkantį peilį. Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su parduotuvės konsultantais.
Rinkitės atsakingai
Renkantis virtuvinį peilį, būtina įvertinti tiek gaminio ašmenis, tiek rankeną. Iš tiesų, jei negaminate profesionaliai, kasdienėje virtuvėje galima išsiversti ir su vienu geru peiliu, kuris atliks visus darbus. Universalus peilis neturėtų būti didelis – juo turi būti patogu tiek atpjauti mėsą, tiek sutepti sumuštinį. Labai svarbu rinktis patogios rankenos gaminį, kuris puikiai tilps į delną ir turės neslidų paviršių. Konkretus peilis parenkamas individualiai, kadangi vyro rankai bus patogesni vieni gaminiai, moters rankai – kiti. Žinoma, darbas su vienu peiliui niekuomet nesuteiks maksimalaus patogumo. Patyrę virtuvės šefai sako, kad kasdieniam naudojimui rekomenduojama turėti bent 3 virtuvės peilius. Vienas turėtų būti vidutinio ilgio, antras – didelis ir aštrus, trečias – mažesnis, skirtas daržovių ir vaisių valymui ar pjaustymui. Beje, reikėtų prisiminti, kad geram peiliui nereikia įmantrios rankenos. Priešingai, kuo rankena paprastesnė, tuo ją patogiau laikyti. Įvairūs išraitymai ir dekoro elementai paprasčiausiai trukdo.
Tinkama virtuvinio peilio priežiūra
Nepamirškite, kad peilis išlaikytų aštrumą, privalote jį tinkamai naudoti. Dažna klaida – pjaustyti maistą ant lėkštės. Vos po kelių tokių bandymų, peilis atbuks. Virtuviniu peiliu pjaustykite tik ant lentelės. Stalo peiliai, skirti patiekalų pjaustymui, turi dantukus, kurie ne tik pjauna, bet ir plešia, tuo tarpu virtuvinis peilis reikalauja kitų naudojimo sąlygų. Beje, negalima peilio sumesti į vieną stalčių su kitais įrankiais. Kad peilis išliktų aštrus, jam reikalingas specialus stovelis, magnetinis laikiklis arba atskira medinė pertvara, įmontuota įrankių stalčiuje.
Rinkitės kokybišką galąstuvą
Žinoma, net ir tinkamai prižiūrimas peilis laikui bėgant praranda aštrumą ir reikalauja profesionalaus galandimo. Rekomenduojame iš anksto įsigyti patogius galąstuvus, kurie prailgins peilio eksploataciją, užtikrins lengvą ir greitą galandimo procesą. Primename, kad peiliui negalima leisti atšipti – peilį galąskite pastebėję pirmuosius pakitusios kokybės požymius. Galąstuvai skirstomi į rankinius ir automatinius, tiek vieni, tiek kiti turi savų privalumų ir trūkumų. Siūlome pasitarti su šios srities profesionalais, kurie patars dėl optimaliausio sprendimo konkrečiu atveju.
Parašykite komentarą