Populiarūs renginiai mažuose miestuose

RenginiaiKiekvienas rimtai renginių organizavimu užsiimantis profesionalas pasakys, kad renginiu organizavimas Siluteje yra retesnis dalykas, negu kokio nors renginio surengimas sostinėje ar kituose didžiuosiuose miestuose. Visgi, mažiems miesteliams ypatingai trūksta kultūrinės veiklos, užimtumo, renginių. Galbūt todėl, kai Šilutėje ar kitame mažame miestelyje kas nors vyksta – ateina visi. Tuo pačiu metu, sostinės gyventojai renkasi vienu metu iš daugybės renginių, o renginiai konkuruoja tarpusavyje. Taigi, renginiai mažuose miestuose turi savo specifiką.

Visiems svarbu

Verta paklausti – kodėl mažų miestų gyventojai ateina į visus vykstančius renginius, net jeigu šie nėra asmeniškai labai įdomūs? Iš tiesų, tame slypi ir bandymo pasitenkinti savo miestu poreikis, ir bendruomeniška atsakomybė siekti daugiau. Kai miestelyje nelabai kas keičiasi, tai surengtas mažesnis ar didesnis renginys iškart įneša daugiau gyvumo, kažko naujo. Todėl įspūdžių ieškotojai ateina į kiekvieną renginį. Juk, blogiausiu atveju, jeigu pats renginys nepatiks, tai bent jau bus proga susitikti su draugais ir tokiu būdu prasiblaškyti.

Kita priežastis, dėl ko miestelių ir kaimų bendruomenės ateina į šventes – savo krašto palaikymas. Niekas nenori matyti, kaip nuotraukose vėliau bus pustuščiai suolai salėje, arba kai renginio organizatoriai sakys, kad daugiau neverta čia važiuoti, nes neva niekam neįdomu. Iš tiesų, tokiuose renginiuose žmonės pasirodo vien tam, kad nebūtų pradėta renginių neberengti. Jų tikrai reikia kiekvienam nedideliam miestui, kiekvienai bendruomenei. Visi puikiai supranta, kad turi parodyti, jog šiame miestelyje yra paklausa, ir dėl to renginiai gali būti surengiami vėl.

Populiarios šventės

Kokios šventės populiarios Šilutėje, Merkinėje, Kupiškyje ir kituose mažuose, bet gražiuose miesteliuose? Pagal senus tradicinius liturginius papročius, kai kurie renginiai vis dar būna itin susiję su krikščioniškuoju kalendoriumi: Žolinės, Velykos, Užgavėnės. Taip pat mažuose miestuose paprastai švenčiamos ir istorinės dienos, kurios žymi, pavyzdžiui, miestelio gimtadienį, jo vardo pirmą kartą paminėjimą, taip pat istorinius momentus, susijusius su miestelyje esančiais piliakalniais ar kitomis saugomomis teritorijomis. Žinoma, kaip ir visur kitur, vyksta Rugsėjo 1 – osios minėjimai, Kalėdinė eglutė, švenčiamos Joninės. Be to, į nedidelius miestelius atvyksta koncertuoti įvairūs Lietuvos estradoje žinomi žmonės. Atvažiuoja ir humoro teatrai, ypatingai, jeigu juose vaidina televizijoje bent kartais šmėžuojantys veidai. Tokie turai po mažesnes vieteles yra pelningi atlikėjams. Ten garantuotai susirenka publika, o taip pat ji neretai būna mažiau išranki, dėl to labiau vertina atlikėjus, išlieka patenkinta pasirodymu.

Skelbta Paslaugos
One comment on “Populiarūs renginiai mažuose miestuose
  1. Danielė parašė:

    Smagu, jog mažuose miestuose vis tik vyksta įvairūs renginiai bei pramogos ir juose gali dalyvauti šeimos ir jie yra populiarūs. Bet manau mažo miestelio gyventojai bent kelis kartus per metus turėtų apsilankyti didžiuosiuose miestuose ir praplėsti savo akiratį sudalyvavę didesniuose renginiuose. Vienas tokių yra Dainų ir šokių šventė, kurioje tiesiog būtina sudalyvauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.