Paklausios užsienio kalbos

Kalbų medisTiek Vilniuje esantis vertimų biuras Baltic Translations, tiek bet kurie kiti vertimų biurai visada gali turėti labai daug užsienio kalbų, iš kurių ir į kurias gali būti verčiama. Vertimų biuruose dažnai atliekamos labai įvairios paslaugos. Gali vertėjai versti dokumentus, taip pat įvairius grožinės literatūros tekstus, straipsnius, ir net gyvenimo aprašymus emigrantams. Kalbamės su vieno Vilniuje esančio vertimų biuro darbuotoja ir prašome papasakoti, kokių kalbų vertėjų trūksta labiausiai ir kokiomis kalbomis dažniausiai tenka versti.

Kokių vertėjų trūksta labiausiai?

Paprastai mes priimame įvairius specialistus. Jeigu vertėjas yra geras ir puikiai išmano savo darbą, tai jis visada yra laukiamas mūsų vertėjų biure, nesvarbu, kokia kalba verčia. Tačiau dažnai pasitaiko, kad itin auga skandinavų kalbų poreikis, taip pat ispanų. Tai yra turbūt susiję su didėjančiais emigracijos srautais ir dėl to taip pat išaugusiu komunikacijos atitinkamomis kalbomis poreikiu, pagausėjusiais tarptautiniais santykiais į skirtingas puses.

Ar anglų kalba yra pati populiariausia?

Populiariausia ji yra ta prasme, kad dabar važiuodamas troleibusu su mokyklinio amžiaus vaikais gali girdėti juos sklandžiai besikalbant, pokštaujant angliškai. Anglų kalba yra populiari, nes ją moka beveik visi. Todėl dažnai žmonės, jeigu mano, kad gali išsiversti kažkokius tekstus patys, bando juos ta anglų kalba ir versti, ir net nesamdyti kažkokių tikrų vertėjų. Taigi, su anglų kalba čia toks ir nutinka tas populiarumo ratas. O vertėjai reikalingi visiškai profesionalioms vertimo paslaugoms. Jeigu per renginius dar kolektyvai išrenka vertėjauti savo geriausiai angliškai kalbantį ar net Anglijoje studijavusį darbuotoją, tai dokumentų vertimus vis tiek turi atlikti vertimų biuras. Be to, dokumentų vertimai dažnai atliekami anglų kalba ir tada, kai jie siunčiami visai ne į anglakalbes valstybes. Pavyzdžiui, dažnai žmonės, važiuodami dirbti į visokias užsienio šalis, išsiverčia visgi dokumentus į anglų kalbą. Kaip į universalią kalbą, kurią tarsi galėtų suprasti visi.

Kokių dar yra populiarų kalbų ir ką su jomis verčiate?

Dar populiari ir vokiečių kalba, taip pat dažnai prireikia rusų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių. Kalbų įvairovė tikrai didelė. Žinoma, prancūzų kalba irgi labai populiari, ypač verčiant dokumentus.

Ar būna labai retos kalbos užsakymų?

Kartais pasitaiko japonų, kinų kalbų užsakymų. Bet tokiems skubiems atvejams mes turime taip pat bendradarbiaujančius vertėjus arba siunčiame angliškus vertimus partneriams, kurie jau verčia į tą retą kalbą.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.