Nuolatinių dantų gedimų priežastys

Odontologija LietuvojeNe viena odontologijos klinika Vilniuje vis sulaukia nuolatinių klientų. Paprastai pacientai, kuriems dantys genda nuolat, išsirenka vieną kliniką ar vieną odontologą ir gydosi dantis ten. Dantų sveikata – labai svarbi mūsų gyvenimo kokybei, todėl norisi gydyti juos pas tuos daktarus, kuriais pasitikima. Tačiau kodėl taip yra, kad kai kuriems žmonėms dantys tiesiog geste genda? Priežasčių gali būti įvairių.

Genetika

Viena iš priežasčių – tai tiesiog genetika. Vieni genuose turi įrašytus stiprius plaukus, kiti – liekną liemenį, mažą ar didelį ūgį, įvairius sveikatos parametrus. Taip pat yra ir su dantimis – jie gali būti sveiki arba silpni, priklausomai nuo genetikos. Jūsų turėtumėte peržvelgti savo giminės istoriją ir pasidomėti, kaip greitai ir kaip dažnai gesdavo dantys giminėje. Jeigu visgi gesdavo dažnai, vadinasi, galite stengtis iš visų jėgų juos prižiūrėti – ramybės laikotarpio, kada visi dantys būtų sveiki, laukti teks ilgai.

Prastos ankstesnės plombos

Taip pat dažnai dantų gedimų priežastis yra prastos anksčiau sudėtos plombos, nekokybiškas gydymas. Dėl to verta išsirinkus gerą odontologijos kliniką Vilniuje, joje ir lankytis, o ne ieškoti kažkokių visai kitų kaskart gydytojų. Kai randate tuos, kas dantis sutvarko tikrai kokybiškai, reikia džiaugtis ir nepaleisti. Aišku, prastos plombos gali būti tiesiog iš senesnių laikų, kuomet jos taip ir būdavo naudojamos. Prie prastos plombos greitai atsiranda mikro tarpelių, ten kaupiasi nešvarumai, paskui atsiranda ėduonis ir vyksta visi procesai, kurie vadinami dantų sugedimu. Tada reikia ardyti senas plombas ir tvarkyti vėl iš naujo. Gerai, jeigu procesas nepasiekia dantų kanalų ir šaknų.

Vitamino D trūkumas

Nėštumas yra vienas iš laikotarpių, kuomet organizme itin ima trūkti vitamino D, taip pat ir folio rūgšties. Visgi ir be nėštumo kai kuriems žmonėms tiesiog labai trūksta vitamino D ir tai tampa nuolatinių dantų gedimų priežastimi. Tad norint užtikrinti geresnę dantų sveikatą, vertėtų stengtis rūpintis savo dantimis labiau ir iš vidaus – vartoti daugiau vitamino D turinčių produktų arba patį papildą.

Prasta dantų priežiūra

Taip pat su dantimis kyla problemų ir tiems, kas visai jų neprižiūri arba prižiūri blogai. Pavyzdžiui, tiesiog nevalo dantų, valo iškart po maisto arba per vėlai po maisto. Blogas sukandimas kartais sąlygoja itin didelius poreikius dantų priežiūrai, tačiau ne visi žmonės tą žino ir supranta. Dėl to nevalo tarpdančių, kuriuos reikia valyti, kai dantys vienas ant kito sulipę dėl blogo sukandimo.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.