Darbai aukštybėse

Esame įpratę, kad dauguma žmonių įvairius įprastus darbus dirba tiesiog čia, ant žemės paviršiaus. Tačiau gal yra ir tokių, kuriems darbai lengvai dirbasi ir aukštybėse? Kai kam pagelbėja kopėčios, kitiems būtina būna ir autobokštelio nuoma Vilniuje. Kokių profesijų žmonės dažniausiai skraido padangėse ir ten dirba?

Su autobokšteliais

Darbas autobokštelyjeTiek Vilniuje, tiek kaimuose bent kartais tikrai galima pamatyti atvažiuojantį automobilinį bokštelį ir jame pakylančius kelis žmones. Dažniausiai tai nutinka po kokių nors didesnių audrų, kada vėjas nudrasko laidus ar išvarto medžius. Tuomet atvažiuoja tie, kurie gali su tokia situacija susidoroti ir priversti vėl viską grįžti į senas vėžes. Taip pat yra ir tie, kurie atvažiuoja šiaip reguliariai prižiūrėti, pavyzdžiui, elektros tinklų. Taigi, autobokšteliai pasitarnauja profilaktinėse situacijose ir esant gedimui. Dar galima ypač didžiuosiuose miestuose pamatyti žmones suautobokšteliais, plaunančius langus. Tai jau labiau amerikietiškas vaizdelis, tačiau jis būa ir pas mus. Statybose, ypač kabinant lietvamzdžius, dirbant prie stogo darbų, taip pat gali būti panaudojamas bokštelis. Tiesa, jį turi ir gaisrininkai. Juokaujama, kad jie dažnai važiuoja iškelti kačių iš medžių. O kodėl jie tai gali daryti, juk jų paskirtis gesinti ugnį? Todėl, kad tai viena iš nedaugelio specialybių, kurios žmonės, dirbdami savo darbe, turi tuos autobokštelius.

Su kopėčiomis

Tai toks gana įprastas dalykas ir jis pritaikomas ir buityje. Tiek autobokštelis, tiek kopėčios praverčia tada, kai reikia kažką nudažyti, nulakuoti, ir reikia tą daryti aukštai. Kopėčios, dažant bet kokią sieną, atrodo beveik neišvengiamas dalykas, nes reikia pakilti iki pat sienos viršaus, kur žmogus nepasieks, negalės gražiai nudažyti. Galima gal net ir pavydėti tokių dalykų – juk smagu tepti dažus ant sienos ir jausti, kaip pasidengia ji naujomis spalvomis. Taigi, su kopėčiomis dirbti gali kiekvienas, kuris jas turi, o ir įsigyti jas galima šiais laikais kur kas pigiau, jų įvairovė didesnė. Seniau populiariausios, o gal vienintelės, kurias žmonės turėdavo, būdavo medinės. Galėdavo išsiskleisti ir susiskleisti kaip knyga, arba būti paprastos, atremiamos į sieną. Ta kopėčių konstrukcija nepasikeitusi ir šiais laikais, bet galima ją įsigyti jau nebe medinę. Paprastai šiais laikais kopėčios daromos iš kokio nors lengvo, bet tvirto metalo, tai gali būti cinkas ar aliuminis. Jos taip pat gali būti suskleidžiamos ne tik kaip knyga, bet ir kaip antena – tokiu principu.

Skelbta Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.