Kodėl dailylentės tokios kainos?

Pažvelgę į bet kurios statybos medžiagų arba medienos medžiagų parduotuvės pasirinkimą, pamatysime, kad iš visų medžio lentų dailylentės kaina bus pati didžiausia. Tie, kas jau anksčiau susidūrę su medžio darbais, puikiai žinos, kodėl taip yra, kitiems tai gali kelti klausimų. Juk pilni miškai prikritusių šakų ir medžių, o dailylentė kainuoja lyg auksinė. Kodėl taip yra?

Reikalinga rinktinė mediena

Dailylenčių kainosVienas iš veiksnių, dėl kurių ir atsiranda dailylentės kaina tokia, kokia ji yra, tai rinktinės medienos poreikis. Kas per velnias ta rinktinė mediena? Galbūt pagalvosite. Iš esmės, tai yra gero tiesaus kamieno lenta. Tačiau ne iš viso kamieno plačias lentas padarysi. Tik iš tam tikrų storiausių kamieno vietų. Kuo ilgesnė ir platesnė dailylentė, tuo ji bus brangesnė. Kuo ji bus siauresnė ir trumpesnė – tuo pigesnė. Kadangi tokių medienos gaminių padaryti galima ir iš trumpesnių šakų. Taip pat yra svarbu ir koks medis pasirinktas statybai. Jeigu tai yra retų lapuočių mediena, tarkime, klevų, liepų, beržų, ąžuolų, obelų, tuomet dailylentė iškart turės daug didesnę kainą negu pušų dailylentės, kurių galima rasti daugiausiai pigiau. Pušis turi visada aukštus kamienus ir mažiausiai šakų, todėl iš jų galima padaryti ilgiausias dailylentes. Na o pušynų mes tikrai turime nemažai, tad ir šio lengvo medžio gaminių galima pasidaryti lengviau nei kokių palmių, kurių pas mus net neauga.

Negalima padaryti jokio broko

Kita priežastis, lemianti dailylentės kainą, yra darbo preciziškumas. Gaminti dailylentę tenka nepaprastai atsargiai bei atsakingai. Negalima sau leisti tiesiog jokio broko. Niekur negalima padaryti kažkokių įpjovimų ar kitų dalykų, kurie tiesią lygią lentą sugadintų. Taigi, toks ilgas ir atsargus darbas reikalauja ir atitinkamo užmokesčio.

Atlikti apdailos darbai kainuoja

Reikėtų įvertinti ir tai, kad apskritai tų darbų atlikimas turi savo kainą. Tai kas kita negu metalo pagaminimas iš rūdžių, tačiau esmė ta pati. Visi galime parsinešti šaką iš miško, bet tik kai kas iš jos gali pagaminti dailylentę. Tam, kad ją padarytum, turi turėti daug įvairios pjovimo įrangos. O jos neturint, norimo produkto niekaip nepagaminsi. Taigi, kainuoja ir tos įrangos išlaikymas, ir meistrų, dirbančių su ja, darbas.

Sandėliavimas ir pardavimas

Galiausiai, kaip ir pardavinėjant visa kita, kainuoja ir dailylenčių pardavimas bei sandėliavimas. Tai gana dideli gaminiai, todėl jiems reikia daug vietos, o sandėlyje turi būti tinkamai sureguliuota temperatūra ir drėgmė.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.