Kaip susitaisyti kompiuterį?

Kartais šiek tiek papildomų žinių gali padėti atlikti tikrai sunkius darbus. Pavyzdžiui, žinodami, kuo tarpusavyje skiriasi kompiuterine technika, galėsite suprasti, kaip ją sutaisyti. Suprasdami esminius technikos komponentus ir veikimo būdą, galėsite galbūt tik nusipirkti neveikiančią detalę, ir nereikės mokėti meistrams už diagnostiką. Žinoma, sutaisyti kompiuterį ne visada galėsite patys, tačiau bent pabandyti verta. Taigi, siekdami sutvarkyti kompiuterine technika, pradėkime nuo tokių žingsnių.

Kada ieškoti problemų

Technikos pasirinkimasGeriau kompiuterį pradėti taisyti ir ieškoti jo problemų tada, kai jis dar nėra visiškai sugedęs, kai dar įsijungia, veikia. Reikia stebėti kitus simptomus ir iš jų suprasti, kad ne viskas kompiuteriui gerai. Jeigu kompiuteris šąla, kaista, jeigu nedirba pakankamai sparčiai, nuolat tenka laukti, kol bus atlikta paprasčiausia operacija, reiškia, jam kažkas negerai. Nebūtinai pati kompiuterine technika jau yra sugedusi – galbūt tik yra problemos su programine įranga, tačiau jums reikėtų pradėti ieškoti problemos.

Pirmieji žingsniai

Pirmiausia kompiuteriui leiskite šiek tiek pailsėti. Visiškai jį išjunkite, net iš elektros lizdo. Palikite pailsėti kelias minutes, nes per tą laiką drauge ir šiek tiek atvės įkaitusios dalys, o tai bus labai svarbu. Jeigu tai personalinis kompiuteris stacionarus, o ne nešiojamas – pabandykite atidaryti dėžę, pažiūrėkite, ar ten nėra dulkių, nešvarumų. Ironiška, tačiau programavime vartojamas terminas „bug“, reiškiantis klaidą kode, atsirado būtent iš to, kad kažkada esant pirmiesiems kompiuteriams į jo vidurius įskrido uodas ar moskitas. Kompiuteris buvo toks didelis, kad jis praktiškai užėmė visą kambarį. Taigi, technikai ėjo į tą kambarį ieškoti gedimo ir rado ant laidų sėdintį uodą. Jį pašalinus, viskas vėl puikiai veikė. Taip atsirado šis terminas, dabar jau apibūdinantis pačioje programavimo kalboje esančias klaidas. Tačiau verta prisiminti šią istoriją vien tam, kad gautumėte įkvėpimo išsivalyti kompiuterio vidurius. Kartais pakanka su siurbliu patvarkyti, išsiburti, ir viskas vėl veikia. Senuose kompiuteriuose prisikaupia visko: dulkių, trupinių, smulkių šiukšlių, vabzdžių, pas ką nors gali rasti ir negyvą pelę.

Pažiūrėkite detales

Kad jau būsite atidarę vidurius, įsitikinkite, kad viskas gerai sujungta. Kartais iš motininės plokštės atsipalaidavęs iškrenta RAM (vidinė darbinė kompiuterio atmintis), kartais kietasis diskas iššoka. Pažiūrėkite, ar viskas savo vietose, ar nėra laidų, kurie atrodo kaip ką tik atsipalaidavę nuo mikroschemos. Jeigu akivaizdu, kas nuo kur nušoko, atstatykite senąją padėtį, jeigu nieko nesuprantate – vežkite meistrui.

Skelbta Produktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.