Gyvūno ženklinimas mikročipu: kas tai?

JakovasGyvūnų ženklinimas mikročipu – paprasta ir greita procedūra, suteikianti daugiau saugumo. Kad čipavimo procesas nesukeltų augintiniui streso, o jūs būtumėte tikri procedūros sklandumu, rinkitės patikimą veterinarijos įstaigą – ilgametę darbo patirtį turintis Jakovo veterinarijos centras teikia visas augintinių ženklinimo paslaugas ir garantuoja darbų saugumą.

Kas yra mikročipas ir kam jis reikalingas?

Mikročipas yra nedidelė, maždaug ryžio dydžio mikroschema, kuriai priskirtas unikalus identifikacinis numeris. Joks kitas gyvūnas negali būti paženklintas tuo pačiu numeriu. Ženklinimo metu mikročipas yra įterpiamas po oda ir ten išlieka visą augintinio gyvenimą. Jei pageidaujama nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos pridedamas skaitytuvas, kurį aktyvavus matomas unikalus augintinio numeris.

Svarbiausias mikročipo tikslas – nustatyti gyvūno savininkus. Tai labai patogu, jei augintinis pabėga ir pasiklysta. Be to, tuo pačiu mikročipas leidžia nustatyti neatsakingus savininkus ir, reikalui esant, jiems skirti atitinkamas baudas. Gyvūnų ženklinimas padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą, be to, visa su augintiniu susijusi informacija, pvz., vakcinacija, gali būti kaupiama patogioje duomenų bazėje. Dar vienas svarbus privalumas yra tai, kad paženklintas gyvūnas nepatirs sunkumų, jei kartu su šeimininku keliaus į užsienio šalis.

Ženklinimo procedūra

Ženklinimo metu mikročipas yra įterpiamas po augintinio oda, naudojant specialią injekcinę adatą. Nors gyvūnas gali jausti nemalonų dirginimą, tačiau jis nebus didesnis, nei įprastos vakcinacijos metu. Kadangi mikročipas yra apvilktas specialia, biologiškai suderinta stiklo kapsulė, ženklinimas paprastai nesukelia jokio neigiamo poveikio ar nepageidaujamos reakcijos implantacijos vietoje. Pats mikročipas priskiriamas pasyvaus veikimo įrangai, kuri neturi savo energijos šaltinio ir augintiniui yra visiškai nekenksminga. Tiesa, jei manote, kad čipavimas yra nepatogi ir nereikalinga procedūra, siūlome pagalvoti apie kitą alternatyvą – augintinio ženklinimą, priskiriant unikalaus kodo tatuiruotę. Dėl tinkamiausio sprendimo jūsų atveju siūlome pasitarti su veterinaru.

Gyvūnų ženklinimas Jakovo veterinarijos centre

Jakovo veterinarijos centras teikia gyvūnų identifikavimo ir registravimo paslaugas, kai augintinis jau paženklintas ir dar nepaženklintas mikroschema. Jei gyvūnas čipuotas, savininkas turėtų atvykti į kliniką kartu su gyvūnu – šiuo atveju patikrinamas mikroschemos veikimas ir gyvūno tapatybė. Savininkas turi pateikti visus dokumentus, susijusius su gyvūno ženklinimu. Taip pat reikalingas augintinio pasas, o jei yra – ir kilmės liudijimas. Gyvūno savininkas turi pateikti savo asmens dokumentą, tuomet užpildomas prašymas dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo. Jei gyvūnas nėra paženklintas, savininkas, atvykęs į kliniką, turi pateikti turimus gyvūno dokumentus, kilmės liudijimą (jei yra) ir savininko asmens tapatybę liudijančius dokumentus. Kvalifikuoti veterinarijos centro darbuotojai atlieka mikroschemos implantaciją, tuomet užpildomas anksčiau minėtasis prašymas.

Skelbta Paslaugos Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.