Gyva prekyba vis dar nukonkuruoja internetinę

Konversus sprendimaiNors kartais bijomasi, kad prekybai skirtų patalpų nuoma Kaune taps tik internetinių parduotuvių ofisais be sandėlių ir realių pardavimų, visgi kaip rodo statistika, bent jau Lietuvoje dar daugiau kaip 90 proc. pardavimų sudaro gyva prekyba, o ne interneto pirkimai ir sandoriai. Tad nėra pagrindo teigti, kad viskas jau taip pasikeitę, kad prekyba bus tik internetinė. Ir visgi, vertėtų pažvelgti į pasaulines tendencijas.

Amazon irgi atsidarė gyvą padalinį

Ilgą laiką karaliavusi tik kaip interneto parduotuvę milžinė Amazon, žinoma visame pasaulyje, Amerikoje atidarė ir savo pirmąsias fizines parduotuves – prekybos tinklus. Ir sulaukė sėkmės. Tokiose parduotuvės vyksta labai gausūs pirkimai, žinoma, įmonė siūlo ir savo dukterinių kompanijų gaminamą produkciją. Tačiau apskritai Amazon pasisekė, nes sulaukę puikių rezultatų dabar atidarinėja vis daugiau tokių tinklinių parduotuvių. Panašiai elgiasi ir kitos parduotuvės, ieškančios, kokiais sėkmingais keliais pasekti. Visgi Amazon yra šiek tiek kita situacija, nes tai internete labai gerai žinoma parduotuvė, tad ir surasti sau klientus bei populiarumą šiai įmonei tikrai yra paprasta.

Interneto knygynai atsidaro fizines parduotuves

Lietuvoje irgi galima pastebėti, kaip kai kurios prastos reputacijos leidyklos, garsėjančios honorarų nemokumu savo autoriams, šiais metais ėmė atsidarinėti savo fizinius knygynus, nors anksčiau prekiavo tik internetu. Visgi, šie magnatai taip pat bando prisitaikyti prie rinkos. Knygos vis dar yra tas dalykas, kurį malonu paliesti, pavartyti, užmesti akį ir galbūt tik tada nuspręsti, ar vertą ją pirkti. Tad net ir tokioms parduotuvėms dar prireikia nuomotis ne tik knygų sandėliams tinkančias dideles patalpas, bet taip pat ir parduotuves, kurios galėtų tikti interneto prekybai.

Tik 10 proc. pirkimų yra internetu

Įdomu tai, kad visgi nors mes internete ir leidžiame nuolatos visą dieną, iš tiesų tik apie 10 proc. pirkimų visgi vyksta internetu. Gali susidaryti įspūdis, kad tai daroma internete dažniau, tačiau jūs ir patys pabandykite pažiūrėti į savo biudžetą ir įvertinti, kiek iš tikro procentų sumos jūs kasmet praleidžiate internete, o kiek gyvai.

Ateities prognozės

Visgi ateityje prognozuojama, kad jau vien per ateinančius porą metų tie 10 proc. gali šoktelėti ir iki 20 proc., juk riba iš tiesų yra gana plona. Tačiau tai nereiškia, kad visi darbai bus atlikti ore. Vis tiek kažkam teks nuomotis patalpas ir pėdinti į ofisus atlikti darbų.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.