Darbas per 10 dienų

Greitas darbo suradimasKol vieni pasakoja savo sėkmės istorijas emigracijoje, kiti nusivylę grįžta namo, o treti pamiršta viską pasaulyje, mes susitinkame su Egle, kuri rytoj pradeda naują savo gyvenimo etapą Londone. „Daug kur girdžiu ir matau skelbimus su tekstu recruitment to recruitment London, daug kur matau, kad darbo skelbimai yra atakuojami kaip pati svarbiausia informacija. Matau, kaip žmonės mėnesių mėnesius sėdi be darbo, tačiau netikiu, kad tikrai nėra, ką dirbti. Manau, kad kai nori, arba, kai labai reikia, tai darbą vis tiek randi. Todėl ir metu sau tokį iššūkį, susirasti darbą per 10 dienų“, – šypsosi mergina. Ji čia gyvena jau kuris laikas pas pamotę, tačiau darbo iki šiol dar nebandė ieškoti. Šiek tiek pralavino savo anglų kalbą ir gali pradėti ieškoti. Kaip jai seksis per pirmas dienas.

Paieškos strategijos

Eglė neslepia, kad norint kažką gauti, reikia visada pasidaryti planą. „Nesuprantu žmonių, kurie metų metus ieškosi darbo nesinaudodama jokia strategija, tiksliau, tai ir yra jų strategija. Pavyzdžiui, ateina pirmą valandą į kioską, nusiperka laikraštį, paskambina pagal kokį nors skelbimą, o tada sako, kad classified ads London UK yra „shit“, nes kur bepaskambinsi, te jau žmogaus nebeieško. Esu tikra, kad tas, kas ieško, tai visų pirma turi pereiti prie kitokios strategijos. Jeigu nori ieškoti laikraštyje, turi keltis tada, kai atsidaro kioskas, ir iškart skambinėti. Tačiau yra ir efektyvesnių būdų. Aš pirmąją dieną susirašiau visus absoliučiai skelbimų portalus ir juose buvusius man patrauklius skelbimus. Taip pat užsiregistravau į dvi darbo paieškų agentūras. Ir dar: susirašiusi visus skelbimus atmetimo būdu iš jų palikau tik ketvirtį – tų darbų, į kuriuos manau galiu tikrai pretenduoti kaip reali kandidatė, ir kurie man pačiai tiktų, tai yra, aš juos išdirbčiau“, – pasakoja Eglė.

Prisistatymai

Merginos teigimu, ne ką mažiau svarbus etapas yra CV ir laiško rašymas. Negalima rašyti nei per trumpų, nei per ilgų laiškų, negalima pridėti nuotraukos. Šiais laikais reikia išlikti korektišku, nereikia net parašyti savo lyties, amžiaus bei tautybės, nes tai gali sukelti pagrindo diskriminacijai.

Darbo pokalbiai

Išsiuntusi savo gerai apgalvotus laiškus, jau trečią paieškų dieną Eglė ima gauti kvietimus į pokalbius. Darbo pokalbiams ji ruošiasi dvi – tris dienas, o tada, kiek įmanoma daugiau sužinojusi visko apie kompaniją, eina pas darbdavį. Po 10 dienų rezultatas – gautas malonus darbas ir dar 5 atsisakyti, nes pasirinko būtent šį. Štai ką reiškia turėti strategiją.

Skelbta Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.