Kaip pasiruošti renginio vedimui

Profesionalus vedėjasJeigu esate dar tik pradedantysis renginiu vedejas, tuomet ruoštis kiekvienam renginiui reikėtų kruopščiau. Vėliau iš patirties ir turimų žinių susidaro tam tikra intuicija, padedanti lengviau įveikti visus renginio vedimo klausimus. O pradžioje reikia ruoštis daugiau. Kokį pasiruošimą reikėtų padaryti tą dieną, kai planuojama vesti renginį?

Balso pratimai

Kadangi renginiu vedejas kaip pagrindinį darbo įrankį naudoja savo balsą, jam tą įrankį reikia tinkamai parengti. Dažniausiai ir studijuojant aktorystės meną, ir kitus scenos menus, yra tam tikru metu daromi balso paruošimo pratimai. Jų metu apšildomos balso stygos. Jų apšildymas toks pats svarbus kaip ir sportininkų apšilimas prieš varžybas – padeda išvengti raumenų patempimo, greito „perdegimo“. Taigi, artinantis renginiui verta pašildyti balsą padarant įprastus balso pratimus. Kai kas mėgsta suvalgyti medaus šaukštelį arba išgerti labai nedaug alkoholio, kas padėtų dar geriau apšildyti balsą. Žinoma, alkoholis neturėtų paveikti smegenų, galima juo gerklę tik praskalauti.

Geros nuotaikos pratimai

Taip pat renginiu vedejas turi ruoštis ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. Šventės metu būtent jis bus geros nuotaikos kapitonas, spinduliuojantis geriausią energiją ir nuotaiką visiems susirinkusiems. Tad nesvarbu, ar slegia rūpesčiai, ar atsikėlėte ne ta koja iš lovos, artėjant renginiui reikia pasipraktikuoti gerą nuotaiką. Jau iš anksto galite pradėti su namiškiais kalbėti pozityviai. Galite netgi vardan geros nuotaikos pasižiūrėti video su anekdotais, pokštais, padainuoti linksmą dainą, pasišypsoti sau veidrodyje. Iš esmės, tinka įprasti psichologų taikomi saviįtaigos pratimai, padedantys pakelti nuotaiką.

Pasitikėjimas savimi: drabužiai, poilsis, sveikata

Net apie drabužius, kurie yra gražesni, mėgstame sakyti, jog jie yra šventiniai. Natūralu, kad dalykai, kurie geresni nei kasdienybė, mums asocijuojasi su švente. Renginio vedėjas dirba aplinkoje, kuri yra ne kasdienybė, o šventė. Tad visos jo savybės turėtų spinduliuoti tą šventiškumą. Vedėjas turėtų atrodyti tinkamai: būti su gražiais drabužiais, pasitikėti savimi, būti puikios sveikatos, pailsėjęs. Kartais sezono metu renginių vedėjai gauna labai daug užsakymų, tačiau vertėtų pagalvoti, ar tikrai norisi aukotis ir pervargti, tuomet dirbti renginiuose ne taip gerai, kaip būtų galima tą daryti pakankamai pailsėjus.

Nuolatinis tobulėjimas

Nors čia kalbame apie dalykus, kuriuos reikėtų pasidaryti šventės dieną, ruošiantis vesti renginį, verta paminėti ir tai, kad apskritai vedėjas neturėtų užmigti ant laurų. Jam kiekvieno renginio metu reikėtų ne tik pasitikint savimi vesti programą, bet ir mokytis pačiam iš savęs, turėti šiek tiek savikritikos, įvertinti, ką kitą kartą galėtų padaryti geriau.

Skelbta Paslaugos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.