Kaip tinkamai pasiruošti kalbėjimo įskaitai?

ĮskaitaKalbėjimo įskaita yra gana svarbi mokiniams, norintiems turėti gerus pažymius, kurie gali lemti stojimą į užsienio ar Lietuvos aukštąsias mokyklas. Norint tinkamai pasiruošti kalbėjimo įskaitai, reikia, kad būtų pasirinktos geros potemės 2017, taip pat reikalingas nuoseklus pasirengimas ir tikslus kalbėjimo potemės supratimas. Taigi, jei jau išsirinkote potemę, pasidomėkite, nuo ko reikėtų pradėti ruošiantis kalbėjimo įskaitai.

Jei jau galutinai pasirinkote kalbėjimo potemę, pasvarstykite dar kartą. Ar tai tikrai ta potemė, kuria norite šnekėti? Galbūt yra kitų, lengvesnių arba artimesnių jums? Nuo kalbėjimo potemės 2017 pasirinkimo, priklausys tai, kaip lengva bus pasiruošti pačiai įskaitai ir kiek pastangų tam reikės įdėti. Taigi, jei dvejojate dėl savo potemės, pasirinkite iš naujo, pamąstykite, ar nėra geresnių variantų ir galutinai apsispręskite.

Kai jau turėsite potemę, reikės susirinkti reikiamą informaciją. Tačiau pradėti reikėtų ne nuo to. Sugalvokite kalbėjimo poskyrius, kuriuos norėsite aptarti. Kitaip tariant, patartina susidaryti aiškų planą apie ką šnekėsite. O kai jau planą turite, galite pradėti ieškoti reikiamos informacijos.

Informacijos potemei ieškojimas yra gana paprastas. Žinoma, pirma mintis yra ieškoti internete. Tačiau būtų gerai remtis ir literatūros šaltiniais. Prisiminkite, ar pamokose neteko skaityti su jūsų kalbėjimo poteme susijusių tekstų. Jei teko – tuomet pasistenkite pacituoti šiuos tekstus. Tačiau nepersistenkite ir per daug nenukrypkite nuo temos.

Kai jau turite skyrius ir visą informaciją, galite pradėti kurti pastraipas. Jei kalbėjimo potemės būna netgi labai skirtingos, bet kalbėjimo struktūra visų turėtų būti vienoda. Nepamirškite ir pastraipos struktūros. Pasakote teiginį, jį įrodote ir apibendrinate. Jei pastraipos ir jų turinys bus sudėtas nuosekliai, tuomet būsite užtikrintas, kad gausite neblogą pažymį.

Tačiau vien gero teksto neužtenka, norint gauti geriausią informaciją. Dar kartą perskaityti pasiruoštą potemės tekstą. Ar gerai žinote, kaip reikia kirčiuoti visus žodžius? Ar sakinių struktūra aiški? Galbūt yra lietuvių kalboje nevartotinų žodžių? Tokiais atvejais verta pasitikrinti, nes tai tikrai užklius įskaitos vertintojui.

Kai tekstas jau nušlifuotas ir jam nieko netrūksta, galite pradėti repeticijas. Žiūrėkite, ar kai treniruojatės, viską prisimenate, laikotės nuoseklumo. Be abejo, labai svarbu žinoti ir kiek laiko šnekate, nes esate apribotas laike. Per trumpa kalba tai pat gali būti vertinama neigiamai, todėl pasistenkite, kuo tiksliau tilpti į apibrėžtus laiko rėmus.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.