Apie blogo mikroklimato pavojus namuose

Mūsų namai – mūsų tvirtovė, ir kartais tai tvirtovei reikalinga drėgmės surinktuvas, kartais geresnė ventiliacija. Turint savo namus, tiesiog visada norisi, kad juose viskas būtų kuo geriau, kad būtų galima lengviau džiaugtis sveikesniu, geresniu, švaresniu mikroklimatu, ir tik tuomet sakyti, kad namuose jaučiamės puikiai. Namai yra vieta, kur mes leidžiame daug laiko, ilsimės, kur auga mūsų vaikai, ir tai jiems svarbiausi namai, kokie ir bus visą gyvenimą. Tačiau kartais besirūpindami namų remontais ir dekoravimu, net pamirštame, kad oras, kurį turime namuose, sudaro mūsų mikroklimatą kasdienį, o jis taip pat yra tikrai reikšmingas mums ir mūsų sveikatai.

Per drėgni namai

Drėgmės surinktuvasViena iš problemų, su kuria galima susidurti įvairiuose namuose – tai per didelė drėgmė. Dažnai ji atsiranda dėl prastai įrengtų ventiliavimo sistemų arba tiesiog nekokybiškai suprojektuoto ir pastatyto pastato, kurio sienos neleidžia drėgmei išeiti. Tokiais atvejais mirkoklimatą galėtų padėti palaikyti drėgmės surinktuvas, kuris ir padėtų ilgiau eksploatuoti namus, neleistų susidaryti pelėsiams, ir taip pat būtų tas daiktas, kuris išvis tausotų mūsų sveikatą, nes oras staiga taptų tokios drėgmės, kokios mums reikia. Rekomenduojama rinktis tokį drėgmės surinktuvą, kuris turėtų galimybes būti pareguliuotas, ir būtų galima pasirinkti, kokios optimalios drėgmės ore norime.

Per sausi namai

Kita vertus, drėgmės surinktuvas būtų net kenksmingas tuose namuose, kur drėgmės yra per daug. Taigi, tokiuose namuose labiausiai reikėtų ne sausumo, o pačios drėgmės. Daug tyrimų rodo, kad per sausas oras mūsų aplinkoje labai kenkia mums patiems. Mes tampame prastos sveikatos, prastos savijautos, mes negalime jaustis pakankamai gerai. Mūsų gleivinės ima plonėti, labiausiai tą patiria mūsų nosies gleivinės, plaučiai, visi vidiniai organai, taip pat kenkiama ir odai. Tačiau specialus drėgmės daviklis, oro drėkintuvas gali grąžinti tą drėgmę į orą, ir tuomet jausimės gerai arba net puikiai. Taigi, per sausi namai, kaip ir per drėgni namai, gali būti sunkus ir trukdantis dalykas. Tačiau tiek su vienu, tiek su kitu galima susitvarkyti, priėmus keletą protingesnių sprendimų.

Blogo mikroklimato pasekmės savijautai

Belieka tik įsivaizduoti, kaip mūsų organizmas dėkos už tai, kad turėsime gerą mikroklimatą namuose. Juk niekas nenori nuolat sirgti peršalimo ligomis arba turėti kažkokių problemų su oda. Taip pat ir pelėsis namuose bei priplėkę drabužiai spintoje neskamba viliojančiai. Tad, jeigu norite tikrai kokybiškai bei sveikai gyventi, turite užtikrinti gerą mikroklimatą.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.