Plokštelinių rekuperatorių savybės ir montavimas

Rekuperatoriai – tai vėdinimo įrenginiai, skirti vėdinti įvairios paskirties patalpas. Tai gali būti jūsų būstas, biuras, sodo namelis ar bet koks kitas pastatas, kuriam reikalingas švarus ir gaivus oras. Vėdinimo įrenginiai gali būti regeneratoriai ir rekuperatoriai. Kuo jie skiriasi, kur montuoti rekuperatorių, kaip jį prižiūrėti ir kiek elektros energijos suvartoja – šiame straipsnyje bus pateikti atsakymai į dažniausiai specialistams užduodamus klausimus.

Plokšteliniai rekuperatoriaiPlokštelinis rekuperatorius nuo regeneratoriaus skiriasi šilumokaičio tipu. Plokšteliniame rekuperatoriuje jis yra plokštelinis, o regeneratoriuje – rotacinis. Pastarajame maišosi oro srautai, todėl dera paminėti, kad tokiu būdu judėdamas oras į patalpą gali grąžinti dalį teršalų. Rotacinio šilumokaičio efektyvumas yra matuojamas net 80 procentų, o plokštelinio mažiau – apie šešiasdešimt procentų. Tiesa, pastaraisiais metais atsiranda vis naujų šilumokaičių tipų, kurie tampa pažangesni savo technologijomis. Jų efektyvumas siekia net 95 procentus.

Rekuperatoriai dažniausiai yra montuojami tokiose vietose, prie kurių lengva prieiti bei palėpėje, garaže ar kitose patalpose, priklausomai nuo jų pakirties. Kadangi rekuperatorių reikia atitinkamai prižiūrėti, prieš jį montuojant įsitikinkite, kad patalpos yra lengvo prieinamumo, o kiek jis sunaudos elektros energijos, priklauso nuo pasirinkto galingumo ir vėdinimo modelio.

Plokšteliniai rekuperatoriai veikia nesudėtingu būdu: patalpoje esantis oras patenka į specialų filtrą, iš jo – į šilumokaitį ir palikęs ten šilumą, iškeliauja į lauką. Tuo tarpu lauko oras patenka į šilumokaitį, pasinaudoja anksčiau ištraukta šiluma ir per filtrą patenka į jūsų namus ar kitos paskirties pastatą.

Rekuperatoriai orą patalpoje keičia kiekvieną valandą. Specialistų teigimu, rekomenduojama norma yra nuo 0,5 iki 0,8 kartų, todėl prekyboje siūlomi vėdinimo įrenginiai įprastai šį darbą atlieka 0,6 kartų.

Daugiau apie plokštelinius rekuperatorius – http://www.indexkryptis.lt/lt/

Skelbta Paslaugos Pažymėti: ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.