Dūmtraukių rūšys

Kai tik prireikia kamino, tai pradedame ieškoti, kur jį įsigyti. Šiuo metu dumtraukiai randami greitai ir paprastai. Svarbu tik išsirinkti tinkamą pagal tam tikrus kriterijus. Tam, kad būtų lengviau tai padaryti, reikia išskirti dūmtraukių rūšis, kurios skirstomos pagal medžiagas, iš kurių jie gaminami ir pagal formą.

DūmtraukiaiŠiuo metu galime rasti daug prekių, kurios reikalingos norint sumontuoti tinkamai veikiantį kaminą. Tai ir haus blokeliai, ir įdėklai, ir keraminės sistemos bei daugelis kitų gaminių, kuriuos mums siūlo gamintojai. Pirmiausia derėtų išskirti paprastus dūmtraukius, kurie skirstomi į du tipus. Pirmajam priskiriami įdėklai, kurie gali būti montuojami į mūrinius dūmtraukius. Tokiu būdu užtikrinami reikiami parametrai, kurie užtikrina tinkamą eksploataciją. Tai leidžia apsaugoti nuo kondensato poveikio, kuris gali būti itin agresyvus. Kitam tipui priskiriami dvisieniai dūmtraukiai. Jie montuojami ten, kur nėra mūrinio dūmtraukio. Taip pat jie tinkami ir tokiais atvejais, kuomet nėra galimybės montuoti į jau esamą kaminą. Dvisienis dūmtraukis montuojamas išorėje prie pastato sienos.

Kitas dūmtraukių skirstymo būdas – pagal medžiagas. Jos parenkamos pagal poreikius atsižvelgiant į konkrečią situaciją. Dumtraukiai gali būti betoniniai, moliniai, metaliniai, plastikiniai ir keraminiai. Pavyzdžiui, dabar populiarūs keraminiai haus blokeliai. Jie atitinka aukštus saugumo reikalavimus bei yra atsparūs suodžių užsidegimui. Populiarūs ir metaliniai dūmtraukiai. Jie gali būti skirstomi į standžius ir lanksčius. Pastarieji lengvai prisitaikys prie visų kamino nelygumų. Tokie dūmtraukiai itin tinkami senos statybos pastatuose, nes juose neįmanoma montuoti standžių įdėklų dėl kamine esančių nelygumų. Tiesa, standus metalinis dūmtraukis yra patikimesnis, tvirtesnis, lengviau valomas bei prižiūrimas. Taip pat toks dūmtraukis užtikrins ir geresnę trauką.

Verta paminėti ir dūmtraukių skirstymą pagal skerspjūvio formą. Ji gali būti apvali, stačiakampė ir ovali. Pirkėjai dažnai klausia, kuri forma pati geriausia. Visuomet reikia įvertinti esamą situaciją ir pasitarti su specialistais, kurie patars, kas geriausia. Įprasta teigti, kad apvali skerspjūvio forma yra geriausias pasirinkimas eksploatacijos požiūriu, tačiau tai ne visuomet tinkama tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, ovali forma puikiai tiks tuomet, kai kamino anga yra per mažo skersmens įdėklui įdėti.

Dūmtraukio reikšmė yra didžiulė. Ypatingai tai suprantame atėjus šildymo sezonui, kuomet tuoj pat išryškėja visi trūkumai, kurie susiję su kamino montavimu ir tuo, kaip ir iš ko jis pagamintas. Tik pasirinkus tinkamą dūmtraukio rūšį ir tinkamai atlikus montavimo darbus bus užtikrintas saugumas bei ekonomiškumas.

Skelbta Produktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.