Renkamės skalbimo mašiną: į ką būtina atkreipti dėmesį?

Skalbimo mašinaSkalbimo mašina namuose tapo tokiu įprastu prietaisu, kad daugelis jau pamiršo, ką reiškia skalbti rankomis. Tai vienas tų prietaisų, kurie leidžia sutaupyti daug laiko ir stipriai palengvina darbą, o jei dar turime ir džiovyklę, skalbimas tampa vienas malonumas. Tačiau tam, kad skalbimo mašina būtų kokybiška ir gerai skalbtų, dėmesį reikia atkreipti į kelis svarbius niuansus. Kokie jie?

Kur skalbimo mašina bus statoma?

Prieš pirkdami skalbimo mašiną pagalvokite, kur ją įkurdinsite. Labiausiai tam tinka speciali patalpa – skalbykla. Deja, ją turi tik gyvenantieji nuosavuose namuose, ir tai ne visi, tad dažniausiai skalbimo mašinos statomos vonios kambariuose arba virtuvėse. Tačiau tai ne visuomet geriausias pasirinkimas. Kodėl? Vonioje nuolat maudantis dėl tvyrančių vandens garų yra drėgna, todėl drėgmė neigiamai veikia prietaiso mechaniką ir elektroniką. Šios problemos padėti išvengti gali tinkama ventiliacija. Jei skalbimo mašiną statysite virtuvėje, pagalvokite apie chemikalų ir maisto produktų galimą sąlytį. Galima pasvarstyti apie mašinos pastatymą svetainėje ar miegamajame, tačiau tokiu atveju reikia įsigyti ypač tyliai veikiantį prietaisą. Antras momentas – vargu, ar skalbimo mašina papuoš svetainę ar miegamąjį, tad geriau visgi ją statyti vonioje, virtuvėje. Greta vietos, kur statysite skalbimo mašiną, turėtų būti elektros lizdas, vandens bei nuotekų įvadai.

Dydis

Matuodami erdvę skalbimo mašinai, turėkite omenyje tai, kad jos nepavyks visiškai prispausti prie sienos ir reikės palikti bent 15 cm tarpelį įvadams. Jei greta stovės ir džiovyklė, tarp jos ir mašinos turėsite palikti bent 2 cm tarpelį. Pamatuokite durų angas – gali būti, kad išsirinkote per didelių gabaritų skalbimo mašiną ir ji paprasčiausiai netilps pro duris, o išardyti šio prietaiso, deja, nepavyks. Skalbimo mašina gali būti standartinė, apie 85x60x59 cm dydžio. Siauresnių skalbimo mašinų gylis bus ne 59, bet iki 45 cm, tad jei gyvenate bute su mažu vonios kambariu, tiks pastarasis variantas. Jei gyvenate vienas ir daug skalbti nereikia, galite įsigyti labai mažą skalbimo mašiną, kuri tilps vonioje po kriaukle.

1-2 asmenims rekomenduojama rinktis skalbimo mašiną, kurioje tilps iki 5 kg skalbinių. Jei šeimoje 3-4 asmenys, pravers 5-6 kg svorio, o jei dar didesnė – ir daugiau nei 6 kg skalbinių talpinanti skalbimo mašina. Taip pat žinokite, kad geriau skalbti mažiau drabužių ar patalynės nei nurodyta charakteristikoje, negu skalbimo mašiną nuolat perkrauti. Tokiu atveju mašinos tarnavimo laikas trumpėja, greičiau susidėvi detalės.

Įkraunama per viršų ar per priekį?

Ir vieno, ir kito tipo skalbimo mašina turi ir privalumų, ir trūkumų. Per priekį kraunama skalbimo mašina tradiciškesnė, tačiau kraunama per viršų gal kiek patogesnė, nes nereikia pritūpti, be to, ji labiau tinka mažose erdvėse.

Programų gausa

Dauguma šiuolaikinių skalbimo mašinų turi labai daug funkcijų, tačiau pasvarstykite, ar tikrai jas visas naudosite? Svarbiausia, kad mašina turėtų papildomo skalavimo režimą; intensyvaus skalbimo ar mirkymo režimą, kuris padės dėmes pašalinti net iš labai nešvarių skalbinių; trumpo skalbimo režimą, kuris padės išplauti nedidelį kiekį mažai suteptų drabužių; jautrių, vilnonių skalbinių režimą ir režimą besilamdantiems audiniams.

Gamintojas, kaina, ekonomiškumas

Ieškokite kuo mažiau elektros energijos eikvojančios skalbimo mašinos (A++ ar A+++ klasės). Kalbant apie kainą, skalbimo mašinų rinkoje yra du aukštos klasės gamintojai – tai „Miele“ ir „Electrolux“. Jų gaminama technika brangesnė, bet ir labai kokybiška.

Skelbta Produktai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.