Nešiojami kompiuteriai:ką turėtumėte žinoti?

Nešiojami kompiuteriaiNors nešiojami kompiuteriai turi praktiškai visas stacionarių kompiuterių funkcijas, jie yra kur kas patogesni, lengvesni, kompaktiškesni. Šie prietaisai tapo ypač populiarūs tarp studentų, dėstytojų, verslininkų ar žmonių, kurie daug keliauja. Na, o kadangi jiems nereikia jokių papildomų priedų, kurie paprastai naudojami šalia stacionaraus kompiuterio, nešiojami kompiuteriai pasižymi palankesnėmis kainomis, todėl juos renkasi žmonės, kuriems pakanka mažesnio ekrano bei įrenginio teikiamo funkcionalumo bei parametrų, beveik nesiskiriančių nuo įprastų kompiuterių.

Istorija

Pirmasis nešiojamas kompiuteris, kuris panašus į naudojamus šiandien, buvo išrastas 1982 metais. Tačiau šis modelis nebuvo plačiai naudojamas. Pirmieji sėkmingai į rinką paleisti nešiojami kompiuteriai buvo japonų gamintojų „Kyocera Kyotronic 85“, paleisti 1983 m. Jų funkcionalumas ir technologijos buvo pradėtos gerinti 1990-aisiais, kai tarpusavyje konkuravo tokios stambios įmonės kaip „Dell“, „Apple“ ir „Gateway“. Na, o 1995 metais pasirodė ir pirmoji „Microsoft“ Windows operacinė sistema, kuri ženkliai supaprastino naudojimąsi būsimais nešiojamaisiais kompiuteriais ir turėjo įtakos jų dizainui.

Ekranai

Pasak gamintojų, nešiojami kompiuteriai turi pakankamai kokybiškus ekranus, tačiau geresnį vaizdą užtikrina ekrano dydis. Nors maža įstrižainė lemia viso kompiuterio dydį, matmuo diktuoja vaizdo rezoliucijos kokybę. Norint aukštesnės rezoliucijos, turite rinktis ekraną su daugiau pikselių, lemiančių skaidresnį, judresnį vaizdą. Tačiau aukšta rezoliucija paprastai reikalauja didesnio ekrano, todėl jei daug spausdinate, dirbate su kompiuteriu ar žaidžiate įvairius žaidimus, Jums tikrai netiks mini nešiojami kompiuteriai – jie labiau pritaikyti kelionėms.

Baterijos

Kad ir kaip norėtųsi kompiuterį visur turėti su savimi ir jį naudoti savo reikmėms, jie gali veikti tik pakraunami baterijomis, o be jų prietaisai veikia tik iki keleto valandų (priklausomai nuo atliekamų funkcijų). Tačiau džiugina tai, jog naujos kartos nešiojami kompiuteriai turi ličio-jonų pagrindu pagamintas baterijas, kurios reguliariai naudojant kompiuterį veikia net 2–3 metus ir daugiau. Jei norite pailginti maksimalų baterijos tarnavimo laiką, turėtumėte jas laikyti vėsesnėje aplinkoje, o jei ketinate kompiuteriu naudotis ilgesnį laiką, pasirūpinkite, kad jis būtų pakrautas bent 40 proc.

Nuoroda: https://fortakas.lt/nesiojami-kompiuteriai

Skelbta Produktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.