Akmens vata – ne tik šiltinimui, bet ir sodininkystei

Ar girdėjote, kad akmens vata gali būti naudojama ne tik patalpų, pastatų šiltinimui, bet ir sodo darbams? Naujovė – su akmens vata galite auginti augalus ne ką prasčiau negu dirvožemyje. Štai keletas dalykų, kurių turbūt nežinojote apie akmens vatą kaip apie terpę, skirtą auginimui.

Komercinis auginimas

ŠiltinimasTikriausiai esate matę įvairių akmens vatos paketų, kurie tiktų auginimui. Jie jau iškart gali būti specialios formos – suskirstyti mažesniais ar didesniais gabalėliais ir su skylutėmis per vidurį. Pastarosios skirtos sėkloms arba augalų daigams įkišti. Kadangi sėklos taip lengvai neprasiraus per akmens vatą, kaip per dirvožemį, galėtų, jums teks iškart padaryti duobutes. Jeigu perkate akmens vatą, skirtą statyboms, ir iš jos gaminate sodininkystei tinkantį guolį, tuomet tas skylutes ir kitus dalykus turėsite pasidaryti patys. Akmens vata turi būti gerai sudrėkinta ir išmirkyta vandenyje, jame netgi gali būti ištirpinta trąšų. Tokioje terpėje augalai galės augti labai lengvai.

Kodėl ten auga augalai?

Pirmą kartą pamačius žmones, auginančius kažką akmens vatoje, gali kilti klausimas, kaip išvis kilo tokia mintis? Tikriausiai žmonės pradėjo taip daryti, kai pastebėjo, kad kartais senoje pūvančioje vatoje išauga augalai. Juk sėklų užsineša visur, bet jeigu jos dygsta puikiai būtent akmens vatoje – gal tai gera vieta auginimui? Taip leidžia spėti paprasti atsitiktinumai, todėl daug kam gali norėtis juos išbandyti. Bandymų būdu buvo aptikta, kad šioje terpėje iš tikro gerai auga augalai, aišku, tos pačios vatos daug kartų nepanaudosi, o kai kas naudos tik kartą. Tačiau kaip medžiaga ji patogi, nebyra ir nesitepa it juodžemis. Joje nėra pridėta parazitų kiaušinėlių, tad jos tikrai nesiaubs vabalai ir kirmėlės. Be to, akmens vata labai gerai izoliuoja šilumą, ir joje joks augalas neturėtų sušilti.

Bendroji priežiūra

Vėliau, kai augalai ims dykti, lapoti ir gražėti, reikia visada palaikyti tą pačią bendrąją priežiūrą. Kokia ji? Tai, pirmiausia, laistymas. Negalima leisti vatai išdžiūti, augalai turi visada galėti atsigerti. Tokius vatos vazonėlius patogu sujungti į vieną centrinę drėkinimo sistemą ir leisti jai tiesiog automatiškai palieti, padrėkinti augalus. Antras dalykas – šiluma. Būtina stengtis užtikrinti reikiamą šilumos kiekį, galima laikyti vatą ir augalus tiesiog šiltnamyje. Arba įrengti kitą šildymo sistemą. Galiausiai – kiekvienam augalui turi pakakti vietos po saule ir vietos savo akmens vatos plote, todėl nesėkite sėklų per tankiai.

Skelbta Paslaugos Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Archyvai

Gėlės internetu užsakykite internetu.